Чому спрацьовує пожежний датчик без причини

пожарный датчикБагато людей скаржаться на те, що у них починає несподіваного спрацьовувати сигналізація. З якої причини таке відбувається і що робити? Таке питання з’являється у багатьох людей, і ми постараємося розібратися в нім.

Що є пожежна сигналізація

Протипожежним пристроєм – це спеціальний прилад, який монтується усередині захищеного приміщення. Основне призначення – передавати тривожне сповіщення про займання на головний пульт охороною компанії, відображати дані про виявлення пожежі.

Як функціонує пожежний сповіщувач

Прилад по встановленому алгоритму регулярно робить виміри відсоток задимленості усередині приміщення. Якщо збільшується відсоток концентрації диму в повітрі, на систему поступає сигнал про пожежу, активується протипожежний захист.

З якої причини постійно активується сповіщувач

Перерахуємо головні причини, із-за яких спрацьовують пожежні сповіщувачі :

 • Прилади запорошилися. Хтось палить в недозволеному місці
 • Сталося натиснення на ручний пожежний сповіщувач.
 • Самовільно відключили або зняли пристрій, частину устаткування.
 • У пристрій проникли комахи.

Пожежні датчики не реагують на полум’я, приміром, від запальнички свічки і так далі. Вони активуються, якщо в приміщенні помінялася вологість, освітлення. Методи відвертання несподіваного спрацьовування приладу.

Методи відвертання несподіваного спрацьовування приладу

 • Постійно чистите датчик. Пил, а також будь-які забруднення, проникаючі всередину пристосування, запускають пристрій навіть за відсутності пожежі. Якщо щомісячно чистити прилад, це до мінімум знизить кількість тривог.
 • Протирайте від пилу, чистите зовнішню і внутрішню сторону приладу, де може збиратися пил.
 • Видаляйте пил за допомогою балона стислого повітря. Також підійде пилосос, що має м’яку насадку.

Паліть тільки в покладеному місці. Частинки диму, коли потрапляють в датчик, починають розсіювати інфрачервоні промені на оптичний сповіщувач. Через це спрацьовує тривожний сигнал.

Не варто користуватися кнопкою сповіщувача просто так. Якщо спеціально натискати на пожежну кнопку, на вас можуть накласти великий штраф.

Стежте, щоб усередині датчика були відсутні дрібні комахи. Паразити можуть проникати в детектор, через що частенько спрацьовує сигнал.

Висновок такий – щоб сповіщувач не активувався просто так, завжди працював коректно, йому потрібно постійне чищення, технічне обслуговування.

СЕРТИФІКАТИ
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ  captcha

  Сплатити послуги